W swojej praktyce stosujemy najnowsze metody, do wykonywania których posiadamy stosowne uprawnienia (więcej "o nas")

Metoda NDT-Bobath ma pomóc dziecku we wszechstronnym rozwoju tak, aby mogło wykorzystać swe możliwości na tyle, na ile pozwala istniejące uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego. Rozwój dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym przebiega inaczej niż rozwój prawidłowy. Doświadczenia czuciowo-ruchowe takiego dziecka są odmienne, co wywołuje nieprawidłowe odczuwanie własnego ciała oraz nieprawidłowe ruchy. Reakcje prostowania i równowagi często nie rozwijają się. Zaburzenia w napięciu mięśni i niewłaściwe jego rozłożenie powodują powstawanie odmiennych wzorców ruchowych, typowych dla poszczególnych zaburzeń. Zasady usprawniania według koncepcji NDT-Bobath obejmują: wpływanie na napięcie mięśni, hamowanie nieprawidłowych odruchów, wyzwalanie ruchów w formie najbardziej jak to jest tylko możliwe zbliżonej do prawidłowych, wykorzystywanie i utrwalanie zdobytych umiejętności ruchowych. (źródło: www.ndt-bobath.pl)

Metoda PNF jest przykładem neurofizjologicznego kompleksowego systemu oddziaływania terapeutycznego opartego na najnowszych osiągnięciach nauk medycznych. Opierając się na budowie anatomicznej człowieka PNF proponuje ruchy naturalne, przebiegające trójpłaszczyznowo, zbliżone do aktywności dnia codziennego. Ruchy te prowadzone są wzdłuż skośnych (diagonalnych) - osi ruchu, które ze względu na swój przebieg stwarzają możliwość zaktywizowania największej ilości mięśni należących do tego samego łańcucha mięśniowego. (źródło: www.rehabilitacja.pl)

Terapia manualna jest koncepcją badania i leczenia, zajmującą się odnajdywaniem i leczeniem zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu. W wyniku prowokacji określonych tkanek bezpośrednio w badaniu odnajdujemy zburzone struktury, aktualizujemy stopień ich uszkodzenia oraz odnajdujemy szczegóły przyczyn dolegliwości. Przyczyna dolegliwości leży często w dysproporcji pomiędzy możliwościami tkanki do przenoszenia obciążenia, a jej obciążeniem. (źródło: www.rehabilitacja.pl)

Masaż to zabieg leczniczy wykonywany nieuzbrojoną ręką terapeuty na obnażonym ciele pacjenta, przy biernym jego zachowaniu. W zależności od rodzaju bodźca, możemy mówić o masażu pobudzającym lub rozluźniającym. Masaż wspomaga odchudzanie (rozbicie i rozdrobnienie tkanki tłuszczowej, przyśpieszenie przemiany materii, uelastycznia skórę, usuwa zastój żylny, przesuwa krew i chłonkę do serca, zwiększa elastyczność tkanek, usuwa złuszczony naskórek, przyspiesza krążenie krwi i chłonki, pobudza przemianę materii, rozluźnia i rozciąga blizny i zrosty, podwyższa temperaturę skóry oraz obniża napięcie mięśni. (żródło: www.rehabilitacja.pl)